Przepisywanie nagrań

Powszechny dostęp do telefonów komórkowych wysokiej jakości sprawił, że nagrywanie wykładów, konferencji i innych wydarzeń stało się powszechne. Nie zawsze z nagrania można wyłapać wszystkie najważniejsze kwestie. Szczególnie wzrokowcy mogą mieć z tym problem. Dobrze jest w takiej sytuacji skorzystać nie tylko ze ścieżki dźwiękowej ale także z przepisanego nagrania. Pozwoli ono bez wątpienia na wnikliwą analizę tekstu.

Przepisywanie nagrań wykonane przez specjalistyczne firmy

Usługi transkrypcji nagrań wykonują specjalistyczne firmy. Warto wybrać taką, która istnieje na rynku przynajmniej kilka lat i posiada odpowiednie doświadczenie. Przepisywanie nagrań wymaga bowiem od translatora skupienia, dokładności i umiejętności rozpoznawania dźwięków. Wykonujący ten zawód powinni mieć bardzo dobry słuch, być skrupulatni, szczegółowi i dokładni. Przepisywanie nagrań jest dość czasochłonne, szczególnie w sytuacji kiedy nagranie jest niewyraźne, lub zakłócane przez inne dźwięki, wówczas czas przygotowania transkrypcji może się przedłużyć. Konieczne jest szczegółowe zapisywanie wszystkiego co dzieje się na nagraniu aby wiernie odtworzyć jego sens i treść.

przepisywanie nagrań

W przypadku przepisanego nagrania z rozprawy sądowej ważne jest aby transkrypcja była wykonana starannie. Ważny jest bowiem każdy szczegół, emocje uczestników i precyzyjne wypowiedzi poszczególnych osób. Od dokładności przepisanego nagrania często zależy przygotowanie się prawnika do kolejnej rozprawy. W dużych kancelariach prawnicy obsługują wielu klientów i mają wiele spraw. Zdarza się,  że nie mogą być na rozprawie osobiście, wówczas wysyłają zastępstwo. Przekazanie wszystkich ważnych informacji z trudnej rozprawy nie jest praktycznie możliwe. Nagranie dobrej jakości odzwierciedla cały przebieg wokandy i pozwala oddać atmosferę panującą na sali sądowej. Przepisane nagranie umożliwi adwokatowi lub radcy prawnemu zrobienie notatek przy poszczególnych kwestiach i wyłapanie nieścisłości wypowiedzi, które można podważyć i przygotować obronę na kolejną rozprawę.

Skrypty, notatki, prezentacje i podręczniki z przepisanych nagrań

Z przepisanych nagrań można utworzyć skrypty, notatki, prezentacje lub podręczniki. Z takiej pomocy często korzystają wykładowcy, którzy nagrywają swoje wykłady i przygotowują skrypty dla swoich studentów lub uczestników konferencji. Przepisane nagranie w formie elektronicznej można łatwo modyfikować, uzupełniać i dostosowywać do uczestników. Aby mogły spełniać właściwie swoją rolę ważny jest odpowiedni wybór firmy wykonującej transkrypcje. Nie zawsze szybki termin oznacza wysoką jakość realizacji zlecenia. Czasami lepiej chwilę poczekać w kolejce i zlecić przepisanie nagrania firmie dłużej działającej na rynku i posiadającej doświadczenie. Możemy być wówczas pewni, że transkrypcja zostanie wykonana prawidłowo.

Czekamy na Twój kontakt