Cennik

 

Termin wykonania transkrypcji

Tryb standardowyTryb przyśpieszonyTryb ekspresowy
4 dni robocze2 dni robocze24 godziny
KOSZT +20%KOSZT +40%

Cennik transkrypcji wywiadów i konferencji

Minuta nagraniaGodzina nagrania
Transkrypcja wywiadu IDI2,70 PLN162 PLN
Transkrypcja wywiadu FGI3,50 PLN210 PLN
Transkrypcja wywiadu FGI z identyfikacją respondentów4,00 PLN240 PLN
Transkrypcja fonetyczna5,00 PLN300 PLN
Transkrypcja wykładu3,00 PLN180 PLN
Transkrypcja konferencji3,50 PLN210 PLN
Transkrypcja posiedzenia rady gminy3,50 PLN210 PLN
Transkrypcja podcastu3,00 PLN180 PLN

Podane ceny są cenami netto, należy doliczyć do nich podatek VAT w wysokości 23%.

Cennik transkrypcji sądowych

Minuta nagraniaGodzina nagrania
Transkrypcja rozprawy z e-protokołu3,50 PLN210 PLN
Transkrypcja rozmowy prywatnej stanowiącej dowód w sądzie5,00 PLN300 PLN

Podane ceny są cenami netto, należy doliczyć do nich podatek VAT w wysokości 23%.

Cennik transkrypcji w języku angielskim

Minuta nagraniaGodzina nagrania
Transkrypcja wywiad/konferencji7,00 PLN420 PLN
Transkrypcja rozprawy sądowej8,00 PLN480 PLN
Transkrypcja – słownictwo specjalistycznewycena indywidualnawycena indywidualna
Tłumaczenia pisemne (język angielski)wycena indywidualnawycena indywidualna

Podane ceny są cenami netto, należy doliczyć do nich podatek VAT w wysokości 23%.

Cennik napisów w formacie SRT (w języku polskim)

Minuta nagraniaGodzina nagrania
Nagranie do 10 minut długości10,00 PLN
Nagranie trwające 10-30 minut9,00 PLN
Nagranie trwające powyżej 30 minut8,00 PLN480 PLN
Wmontowanie napisów do filmu na stałe5,00 PLN300 PLN

Podane ceny są cenami netto, należy doliczyć do nich podatek VAT w wysokości 23%.

Napisy z tłumaczeniem pl-ang lub ang-pl  – wycena indywidualna

Cennik - najczęściej zadawane pytania

Wyceniają państwo transkrypcje według liczby minut nagrania. Czy można się umówić na wycenę za liczbę znaków?

Koszt transkrypcji wyliczamy na podstawie długości nagrania – liczby minut, ponieważ dzięki temu z góry wiadomo, jaki będzie ostateczny koszt transkrypcji. Przy liczeniu stawki za liczbę znaków finalny koszt może być bardzo różny i może być zaskoczeniem dla klienta. Licząc koszt transkrypcji według minuty, obie strony z góry mają jasną sytuację i wiedzą, na co się umawiają.

Dlaczego koszt transkrypcji rozmowy prywatnej jest wyższy niż na przykład koszt transkrypcji wywiadu?

Koszt transkrypcji rozmowy prywatnej to 5 zł za minutę nagrania netto, z trzech powodów. Po pierwsze, jakość takich nagrań zwykle jest słabsza niż nagrań podcastu czy klasycznego wywiadu. Słabsza jakość nagrania oznacza, że nagranie trzeba przesłuchiwać kilkukrotnie, aby wyłapać z niego jak najwięcej. Po drugie, rozmowy prywatne, które mają później stanowić dowód w sądzie, są zwykle bardziej dynamiczne, na przykład dwie osoby mówią jednocześnie, co również wymaga od nas dodatkowej pracy. I wreszcie po trzecie, wiemy, jak ważna jest dokładność i skrupulatność przy pisaniu tego typu transkrypcji, dlatego najpierw nagranie jest spisywane, a później dodatkowo dokładnie sprawdzane.

Ile wyniesie mnie transkrypcja godzinnego nagrania wywiadu w języku angielskim?

Transkrypcja godzinnego nagrania w języku angielskim kosztuje 420 zł netto/ 516,60 zł  z VAT. W przypadku specjalistycznego słownictwa, zastosowanego na nagraniu, usługę wyceniamy indywidualnie. Oczywiście jeśli nagranie jest krótsze niż godzina, koszt transkrypcji będzie niższy, zależnie od liczby minut.

 

 

Czy jest możliwość negocjacji ceny transkrypcji w trybie przyspieszonym lub ekspresowym?

Istnieje możliwość negocjacji ceny transkrypcji wykonywanej w trybie przyspieszonym lub ekspresowym. Jeśli dostaniemy informację o danym zleceniu z kilkudniowym wyprzedzeniem, możemy od razu uwzględnić tę pracę w naszym kalendarzu i wówczas dopłata za ekspres czy tryb przyspieszony nie jest konieczna. Przykładowo, można do nas napisać z informacją, że za tydzień danego dnia będzie do spisania określona liczba nagrań kilkugodzinnych. Jeśli wiemy o tym z wyprzedzeniem, nie musimy przesuwać innych zleceń czy też pracować w godzinach wieczornych i w takiej sytuacji wykonujemy transkrypcję nagrania na tekst w cenie standardowej.

Jak długi jest czas oczekiwania na transkrypcję konferencji?

Standardowy czas realizacji transkrypcji to 4 dni robocze. Możemy także wykonać usługę w trybie przyspieszonym lub ekspresowym, w zależności od potrzeb. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w przypadku transkrypcji wideo na przykład z konferencji czy posiedzenia rady lub zarządu – ważne jest szybkie wykonanie transkrypcji i dostarczenie gotowego tekstu do klienta w niedługim czasie. Dlatego zawsze elastycznie podchodzimy do terminów, ustalając je indywidualnie.

Czy mogę jakoś przyspieszyć realizację transkrypcji sądowej?

Tak, jeśli transkrypcja potrzebna jest szybciej, niż w ciągu standardowych 4 dni roboczych, możemy wykonać ją w ciągu dwóch dni, a nawet w 24 h. Cena wzrasta wówczas odpowiednio o 20% lub 40% od ustalonej ceny początkowej.

Zawsze warto trochę wcześniej poinformować nas o tym, że w danym czasie będzie potrzeba wykonania takiej transkrypcji, wówczas od razu uwzględniamy ją w naszym kalendarzu. Dzięki temu klient rezerwuje termin wykonania  transkrypcji wideo czy audio rozprawy sądowej, a ponadto nie musi dopłacać za spisanie nagrania w trybie przyspieszonym czy ekspresowym.

Czy cena transkrypcji posiedzenia rady gminy jest liczona za minutę czy pełną godzinę nagrania?

Koszt wszystkich transkrypcji nagrań, wideo i audio, liczymy od minuty nagrania, to samo dotyczy ceny transkrypcji posiedzenia rady gminy. Koszt minuty to 3,50 zł netto plus 23% VAT. Przykładowo koszt przepisania godzinnego nagrania posiedzenia rady gminy to 210 zł netto/ 258 zł z VAT.

Chcę zamówić transkrypcję posiedzenia rady gminy. Czy wystawiacie faktury VAT?

Od samego początku funkcjonowania działamy legalnie, firma to zarejestrowana jednoosobowa działalność gospodarcza, w razie potrzeby przesyłamy wypis z CEIDG (Centralnej Ewidencji i Informacji Działalności Gospodarczej). Jesteśmy czynnym płatnikiem VAT, w związku z tym za transkrypcję posiedzenia rady gminy wystawiamy faktury VAT.

Jesteśmy jednostką samorządu terytorialnego, chcielibyśmy zamówić transkrypcję posiedzenia rady gminy. Czy istnieje możliwość otrzymania faktury z odroczonym terminem płatności?

Jesteśmy otwarci na współpracę z samorządami, wiemy, że faktura musi pokonać niezbędną drogę w urzędzie i zebrać kilka podpisów zanim zostanie opłacona 🙂 Za transkrypcje posiedzeń rady gminy wystawiamy faktury VAT z czternastodniowym lub trzydziestodniowym terminem płatności. Wszystko jest do obopólnego uzgodnienia.

Czekamy na Twój kontakt