Cennik

 

Termin wykonania transkrypcji

Tryb standardowyTryb przyśpieszonyTryb ekspresowy
4 dni robocze2 dni robocze24 godziny
KOSZT +20%KOSZT +40%

Cennik transkrypcji wywiadów i konferencji

Minuta nagraniaGodzina nagrania
Transkrypcja wywiadu IDI3,00 PLN180 PLN
Transkrypcja wywiadu FGI3,50 PLN210 PLN
Transkrypcja wywiadu FGI z identyfikacją respondentów4,00 PLN240 PLN
Transkrypcja fonetyczna5,00 PLN300 PLN
Transkrypcja wykładu/ webinaru3,00 PLN180 PLN
Transkrypcja podcastu3,00 PLN180 PLN
Transkrypcja konferencji4,00 PLN240 PLN

Podane ceny są cenami netto, należy doliczyć do nich podatek VAT w wysokości 23%.

Cennik transkrypcji sądowych

Minuta nagraniaGodzina nagrania
Transkrypcja rozprawy z e-protokołu3,50 PLN210 PLN
Transkrypcja rozmowy prywatnej stanowiącej dowód w sądzie5,00 PLN300 PLN
Transkrypcja posiedzenia rady gminy3,50 PLN210 PLN

Podane ceny są cenami netto, należy doliczyć do nich podatek VAT w wysokości 23%.

Cennik transkrypcji w języku angielskim

Minuta nagraniaGodzina nagrania
Transkrypcja wywiadu/ konferencji8,00 PLN480 PLN
Transkrypcja rozprawy sądowej10,00 PLN600 PLN
Transkrypcja – słownictwo specjalistycznewycena indywidualnawycena indywidualna
Tłumaczenia pisemne (język angielski)wycena indywidualnawycena indywidualna

Podane ceny są cenami netto, należy doliczyć do nich podatek VAT w wysokości 23%.

Cennik napisów w formacie SRT

Minuta nagraniaGodzina nagrania
Napisy w języku polskim (do filmu w jęz. polskim)8,00 PLN480 PLN
Napisy w języku angielskim (do filmu w jęz. angielskim)15,00 PLN900 PLN
Tłumaczenie EN-PL / PL-EN i wykonanie napisów 30,00 PLN1800 PLN
Wmontowanie napisów do filmu na stałe8,00 PLN480 PLN

Podane ceny są cenami netto, należy doliczyć do nich podatek VAT w wysokości 23%.

Napisy z tłumaczeniem pl-en lub en-pl  – słownictwo specjalistyczne – wycena indywidualna

Cennik - najczęściej zadawane pytania

Wyceniają państwo transkrypcje według liczby minut nagrania. Czy można się umówić na wycenę za liczbę znaków?

Koszt transkrypcji wyliczamy na podstawie długości nagrania – liczby minut, ponieważ dzięki temu z góry wiadomo, jaki będzie ostateczny koszt transkrypcji. Przy liczeniu stawki za liczbę znaków finalny koszt może być bardzo różny i może być zaskoczeniem dla klienta. Licząc koszt transkrypcji według minuty, obie strony z góry mają jasną sytuację i wiedzą, na co się umawiają.

Dlaczego koszt transkrypcji rozmowy prywatnej jest wyższy niż na przykład koszt transkrypcji wywiadu?

Koszt transkrypcji rozmowy prywatnej to 5 zł za minutę nagrania netto, z trzech powodów. Po pierwsze, jakość takich nagrań zwykle jest słabsza niż nagrań podcastu czy klasycznego wywiadu. Słabsza jakość nagrania oznacza, że nagranie trzeba przesłuchiwać kilkukrotnie, aby wyłapać z niego jak najwięcej. Po drugie, rozmowy prywatne, które mają później stanowić dowód w sądzie, są zwykle bardziej dynamiczne, na przykład dwie osoby mówią jednocześnie, co również wymaga od nas dodatkowej pracy. I wreszcie po trzecie, wiemy, jak ważna jest dokładność i skrupulatność przy pisaniu tego typu transkrypcji, dlatego najpierw nagranie jest spisywane, a później dodatkowo dokładnie sprawdzane.

Ile wyniesie mnie transkrypcja godzinnego nagrania wywiadu w języku angielskim?

Transkrypcja godzinnego nagrania w języku angielskim kosztuje 420 zł netto/ 516,60 zł  z VAT. W przypadku specjalistycznego słownictwa, zastosowanego na nagraniu, usługę wyceniamy indywidualnie. Oczywiście jeśli nagranie jest krótsze niż godzina, koszt transkrypcji będzie niższy, zależnie od liczby minut.

 

 

Czy jest możliwość negocjacji ceny transkrypcji w trybie przyspieszonym lub ekspresowym?

Istnieje możliwość negocjacji ceny transkrypcji wykonywanej w trybie przyspieszonym lub ekspresowym. Jeśli dostaniemy informację o danym zleceniu z kilkudniowym wyprzedzeniem, możemy od razu uwzględnić tę pracę w naszym kalendarzu i wówczas dopłata za ekspres czy tryb przyspieszony nie jest konieczna. Przykładowo, można do nas napisać z informacją, że za tydzień danego dnia będzie do spisania określona liczba nagrań kilkugodzinnych. Jeśli wiemy o tym z wyprzedzeniem, nie musimy przesuwać innych zleceń czy też pracować w godzinach wieczornych i w takiej sytuacji wykonujemy transkrypcję nagrania na tekst w cenie standardowej.

Jak długi jest czas oczekiwania na transkrypcję konferencji?

Standardowy czas realizacji transkrypcji to 4 dni robocze. Możemy także wykonać usługę w trybie przyspieszonym lub ekspresowym, w zależności od potrzeb. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w przypadku transkrypcji wideo na przykład z konferencji czy posiedzenia rady lub zarządu – ważne jest szybkie wykonanie transkrypcji i dostarczenie gotowego tekstu do klienta w niedługim czasie. Dlatego zawsze elastycznie podchodzimy do terminów, ustalając je indywidualnie.

Czy mogę jakoś przyspieszyć realizację transkrypcji sądowej?

Tak, jeśli transkrypcja potrzebna jest szybciej, niż w ciągu standardowych 4 dni roboczych, możemy wykonać ją w ciągu dwóch dni, a nawet w 24 h. Cena wzrasta wówczas odpowiednio o 20% lub 40% od ustalonej ceny początkowej.

Zawsze warto trochę wcześniej poinformować nas o tym, że w danym czasie będzie potrzeba wykonania takiej transkrypcji, wówczas od razu uwzględniamy ją w naszym kalendarzu. Dzięki temu klient rezerwuje termin wykonania  transkrypcji wideo czy audio rozprawy sądowej, a ponadto nie musi dopłacać za spisanie nagrania w trybie przyspieszonym czy ekspresowym.

Czy cena transkrypcji posiedzenia rady gminy jest liczona za minutę czy pełną godzinę nagrania?

Koszt wszystkich transkrypcji nagrań, wideo i audio, liczymy od minuty nagrania, to samo dotyczy ceny transkrypcji posiedzenia rady gminy. Koszt minuty to 3,50 zł netto plus 23% VAT. Przykładowo koszt przepisania godzinnego nagrania posiedzenia rady gminy to 210 zł netto/ 258 zł z VAT.

Chcę zamówić transkrypcję posiedzenia rady gminy. Czy wystawiacie faktury VAT?

Od samego początku funkcjonowania działamy legalnie, firma to zarejestrowana jednoosobowa działalność gospodarcza, w razie potrzeby przesyłamy wypis z CEIDG (Centralnej Ewidencji i Informacji Działalności Gospodarczej). Jesteśmy czynnym płatnikiem VAT, w związku z tym za transkrypcję posiedzenia rady gminy wystawiamy faktury VAT.

Jesteśmy jednostką samorządu terytorialnego, chcielibyśmy zamówić transkrypcję posiedzenia rady gminy. Czy istnieje możliwość otrzymania faktury z odroczonym terminem płatności?

Jesteśmy otwarci na współpracę z samorządami, wiemy, że faktura musi pokonać niezbędną drogę w urzędzie i zebrać kilka podpisów zanim zostanie opłacona 🙂 Za transkrypcje posiedzeń rady gminy wystawiamy faktury VAT z czternastodniowym lub trzydziestodniowym terminem płatności. Wszystko jest do obopólnego uzgodnienia.

Czekamy na Twój kontakt