O nas

 

Dlaczego zbieramy tyle referencji?

Wyróżnia nas świetny zespół ludzi!

Dobre Transkrypcje to grupa osób, które dbają o to, abyś otrzymał/ otrzymała dobrze wykonane transkrypcje nagrań.

Nasza oferta jest komplementarna, zajmujemy się przepisywaniem nagrań na tekst, przepisywaniem maszynopisów, tworzeniem napisów do filmów, jak również tłumaczeniami na język angielski. O sprawną realizację zleceń, jak również o sympatyczny kontakt z naszymi klientami dba cały zespół Dobrych Transkrypcji.

Specjalistka do spraw kontaktu z klientem dba o dobrą komunikację z tobą, szybką odpowiedź na zadawane pytania i przesłane zlecenia.

Koordynatorka zespołu dba o to, aby twoje nagranie trafiło do odpowiedniego transkrybenta i zostało wykonane na czas. Koordynatorka dba także o poprawne spisanie wywiadu czy transkrypcji sądowej, swoim sokolim okiem wyłapuje ewentualne literówki.

Bardzo staramy się być przyjaznym miejscem do pracy, dlatego nasi transkrybenci zostają z nami na dłużej. Dzięki temu ty dostajesz transkrypcję nagrania wykonaną przez osobę z doświadczeniem na tym polu. Mamy już w swoim gronie kilkunastu transkrybentów, dzięki czemu możemy w krótkim czasie realizować duże zlecenia.

Nasza firma została założona przez badaczkę jakościową, dzięki temu wiemy, jakiej transkrypcji wywiadu potrzebujesz, kiedy potrzeba spisać każde zająknięcie, a kiedy wygładzić tekst transkrypcji wywiadu focusowego.

W zespole są studenci prawa, którzy dbają o to, aby transkrypcje rozpraw sądowych czy rozmów prywatnych były spisane w poprawny sposób i były wygodne w czytaniu.

Wśród naszych transkrybentów są też poloniści i copywriterzy, którzy lekko wygładzą transkrypcję wideo konferencji czy transkrypcję podcastu i wstępnie przygotują tekst na przykład pod artykuł na bloga.

Możesz mieć pewność, że nagrania w języku angielskim wykona czynny tłumacz z odpowiednim filologicznym wykształceniem.

A jeśli chodzi o napisy do filmów? Nasi koledzy, Adam i Patryk, znają się na tych sprawach i zajmą się poprawnym wgraniem napisów do twojego wideo czy wykonaniem napisów w pliku srt.

Nasza historia

Firma Dobre Transkrypcje powstała w 2015 roku. Została założona przeze mnie, Dominikę Milczarek 🙂 Moja przygoda z transkrypcjami zaczęła się jeszcze wcześniej, około roku 2010. W tym czasie byłam już absolwentką studiów i pracowałam. Postanowiłam zrealizować swoje marzenie o zostaniu socjolożką. Wiem, że nauki społeczne nie wszystkim wydają się fascynujące, ale mnie interesowały jeszcze w szkole średniej. Podjęłam studia magisterskie na kierunku Socjologia, ze specjalizacją Analizy społeczne i rynkowe.

Już w trakcie studiów zaczęłam pracować jako wolny strzelec w branży badawczej, interesowały mnie jakościowe badania społeczne, prowadzenie wywiadów na przeróżne tematy. I takie właśnie wywiady trzeba było potem przepisać na tekst, tak też zaczęła się moja przygoda z transkrypcjami. Przez kilka lat pracowałam jako badaczka, wykonywałam transkrypcje lub zlecałam je znajomym, jeśli sama miałam zbyt dużo pracy.

Cały czas pracowałam jako freelancer, wiedziałam więc, że powinnam założyć działalność gospodarczą. Jako wolny strzelec czasem miałam dużo pracy, a czasem jej brakowało. Dlatego postanowiłam założyć firmę oferującą transkrypcje nagrań, początkowo aby mieć zlecenia w czasie, kiedy było mniej pracy badawczej.

Z czasem zleceń na transkrypcje pojawiało się coraz więcej, a ja budowałam zespół transkrybentów i tłumaczy, którzy pracowali razem ze mną. W pewnym momencie firma bardzo się rozrosła, mieliśmy już grono stałych klientów, a mi też coraz bardziej podobało się prowadzenie firmy i wszystkie wyzwania z tym związane.

Trudno mi było pogodzić prowadzenie coraz większej firmy z realizacją badań społecznych, dlatego po kilku latach zrezygnowałam z pracy jako badaczka i skupiłam się na Dobrych Transkrypcjach. Okazało się, że prowadzenie własnej firmy to zajęcie niełatwe, ale bardzo ciekawe i dające możliwość rozwijania swojego potencjału i szerokich umiejętności.

Dzisiaj firma Dobre Transkrypcje to ponad dwudziestoosobowy zespół transkrybentów, tłumaczy, mamy w swoim gronie koordynatorkę zespołu, specjalistów od dźwięku i nagrań wideo. Cieszymy się bardzo dobrą opinią na polskim rynku (zachęcamy do współpracy, aby móc to zweryfikować samemu 🙂 ) i dużym gronem stałych klientów. Chcemy dostarczać klientom szeroką ofertę, nie tylko transkrypcje, ale także tłumaczenia i napisy do filmów. Najważniejsze jest dla nas dostarczanie jakości i odpowiedzialność za powierzane nam zadania, krótko mówiąc – terminowość, tak ważna również dla naszych klientów.

 

Jeśli chcesz poznać nas bliżej – zapraszamy do kontaktu!

Stale poszerzamy naszą ofertę. Znajdziesz u nas między innymi transkrypcje:  

  • wywiadów IDI i FGI, paneli ekspertów dla badaczy jakościowych oraz naukowców,
  • wywiadów i notatek głosowych dla dziennikarzy,
  • posiedzeń sądu dla radców prawnych, adwokatów oraz ich klientów,
  • szkoleń i wystąpień dla trenerów oraz coachów,
  • podcastów, webinarów, jak też spotkań prowadzonych online,
  • zebrań i posiedzeń zarządu dla przedsiębiorców.

Oferujemy także napisy do filmów w formacie srt:

  • napisy do filmów publikowanych w social mediach, głównie na Facebooku oraz na YouTube,
  • napisy do filmów reklamowych,
  • napisy do webinarów, szkoleń, podcastów publikowanych na blogach lub stanowiących materiały wewnętrzne firmy,
  • napisy do materiałów z konferencji, wystąpień.

Wykonujemy napisy do filmów w języku polskim, jak również tłumaczenia: polski – angielski oraz angielski – polski.

W razie potrzeby, możemy wgrać gotowe napisy do filmu, na stałe.

Potrzebujesz transkrypcji innego rodzaju, napisów do wideo czy tłumaczenia?

A może szukasz czegoś zupełnie innego, co jest związane z nagraniami audio, nagraniami wideo czy tekstami?

Odezwij się do nas i zrobimy coś razem.

Referencje od naszych Klientów

Zobacz, kto i dlaczego jest zadowolony ze współpracy z nami!

Instytut Kultury Miejskiej

ecoCoach Business Coaching

Młodzi w Centrum LAB Uniwersytet SWPS

referencje

Drzewiecki Tomaszek & Wspólnicy

referencje

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich

referencje

Puls Biznesu

referencje

Ministerstwo Sprawiedliwości

referencje

Uniwersytet SWPS

referencje

ARC Rynek i Opinia

referencje

Laboratorium Badań Społecznych

referencje

Europejska Sieć Pamięć i Solidarność

Rolling Stream

Czekamy na Twój kontakt